Proje Bütçe Yönetimi

Projelerinizin bütçelerini daha etkili takip etmenizi sağlayacak bir sistem kurmanızın zamanı gelmedi mi?

Proje bütçe yönetimi inşaat şirketlerinin en kritik konularının başında geliyor.

Proje yönetiminin en önemli unsurlarından olan proje bütçe yönetimi için şirketinizin güçlü bir proje bütçe yönetimi ve takibi sistemine ihtiyacı var.

Proje Bütçe Yönetimi

 

e-MOR ERP sistemi inşaat şirketlerine yönelik çok gelişmiş bir bütçe yönetimi uygulaması sunar.

Projelerinizin bütçelerini tek tek ve konsolide bir şekilde takip edebilirsiniz.

Proje Aktivite Bütçe Takibi

Projelerinizde kullanacağınız aktivitelerin bütçelerini oluşturabilir ve detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Aktiviteyi hangi tarihlerde gerçekleştireceğiniz ve ne kadar miktarda gerçekleştireceğiniz bilgilerinin yanında, aktivitenin bütçesini de tanımlayabilir ve takip edebilirsiniz.

Aktivitede kullanacağınız malzeme, işçilik ve ekipmanları da aktivite bütçesinde planlayabilir ve gerçekleşmeleri bu detayda takip edebilirsiniz.

Proje Bütçe Revizyon Takibi ve Yönetimi

Projelerinizde zaman içerisinde bütçe revizyonları gerçekleştirmeniz gerekebilir. Bu proje yönetiminde doğal bir durumdur. Önemli olan proje bütçe revizyonlarının belirli bir sistematikle yönetilmesidir.

e-MOR‘da projelerinizin bütçelerinin revizyonlarını oluşturabilir ve takip edebilirsiniz. Proje bütçenizde yapacağınız revizyonlar için bir onay iş akışı oluşturabilirsiniz. Örneğin, proje bütçesinde %3’ün üzerinde bir revizyon olması gerektiğinde Genel Müdürün de onayına sunulsun gibi onay sistemleri kurgulayabilirsiniz. Bu sayede bütçelerinizin revizyonlarını kontrol altına alabilirsiniz.

Proje bütçelerinizin tüm revizyonları e-MOR’un veritabanında saklanmaktadır. Yani zaman içerisinde bütçe revizyonlarınızdaki değişimleri takip edebilir, birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz.

Proje Onaylı Bütçesi – Gerçekleşen Maliyet Takibi

Projelerinizin onaylı bütçeleriyle gerçekleşen maliyetleri detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

e-MOR’da aktivite bazında, hatta aktivitenin analizi bazında planlanan bütçe gerçekleşen maliyet kıyaslaması yapabilirsiniz.

Hangi aktivite için hangi malzemeyi hangi birim maliyetten bütçelemiştiniz, hangi birim maliyetten gerçekleşti, ne kadar miktar bütçelemiştiniz, ne kadar miktar gerçekleşti gibi çok detaylı kıyaslamaları kolayca yapabilirsiniz. Bu sayede mali disiplininizi oluşturabilir, aksaklıkları tespit edebilir ve kayıpları azaltabilirsiniz.

Proje Bütçe Yönetimi Raporları

Projelerinizin bütçeleriyle ilgili detaylı raporlara e-MOR sayesinde erişebilirsiniz.

e-MOR veritabanında projelerinizin bütçeleri, proje aktivitelerinizin bütçeleri, aktivitelerinizde kullanacağınız kaynakların bütçeleri, genel gider bütçeleri, bütçelerinizin revizyonları ve gerçekleşen maliyetler bulunmaktadır.

e-MOR’un sunduğu gelişmiş proje bütçe yönetimi raporları sayesinde planlanan bütçe-gerçekleşen maliyet kıyaslamalarını aktivite bazında, kaynak bazında yapabilirsiniz. Projelerinizi konsolide olarak da takip edebilirsiniz.

e-MOR’un sunduğu Yönetici Bilgi Panoları (Dashboard) aracılığıyla üst yönetiminiz de proje bütçe yönetimi verilerine görsel ve grafiksel olarak rahatça mobil cihazlarından ve tabletlerinde de erişebilir.

Proje bütçe yönetimiyle ilgili detaylı bilgi almak için 444 54 92 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*