En önemlisi üst yönetim desteğidir. Gerek implementasyon sırasında gerekse canlı kullanım sırasında üst yönetim ERP sistemine olan bağlılığını tüm çalışanlarına göstermelidir.

Üst yönetim aldığı tüm raporları ERP sisteminden çekmelidir. ERP’den gelmeyen hiçbir bilgiyi doğru ve güvenilir kabul etmeyerek çalışanlarının ERP sistemine düzenli veri girişi yapmasını sağlamalıdır. Ayrıca, üst yönetiminiz belirli periyotlarla ERP sistemi kullanımı ile ilgili toplantı düzenlemeli ve gidişatı yakından takip etmelidir.

Anahtar kullanıcılarınız da çok önemli. Anahtar kullanıcılarınız kendi departmanlarındaki ve şantiyelerindeki ERP kullanımını artırmakla görevlendirilmeli. Çevrelerindeki kullanıcıları özendirmeli ve onlara yardımcı olmalı.

Düzenli olarak ERP sağlayıcınızla ERP’nizi iyileştirme ve yeni iş ihtiyaçlarınız için yeni uyarlama ve geliştirme çalışmaları yapmalısınız. Böylece sisteminiz hep şirketinizin güncel ihtiyaçlarına cevap verebilir ve çalışanlarınızla yöneticileriniz ERP sisteminizin yaşadığını daha çok hissedebilir.

Direnç gösteren çalışanlarınızla ilgili gerekli kararları almaktan kaçınmayın. Direnç gösteren kullanıcılarınız diğer kullanıcılara da kötü örnek oluşturacaktır. Bu nedenle yaptırımlar ve ödüller belirleyin. Gerekli hallerde yaptırım uygulamaktan kaçınmayın. Gerekli hallerde ödüller vermekten kaçınmayın.

İnşaat ERP Sık Sorulan Sorular - Cover

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*