Organizasyonunuzda ERP başarısı yakalamak için önce doğru ERP seçimini yapmalısınız.

Organizasyonunuzun iş ihtiyaçlarına en uygun, gelecekte oluşabilecek yeni iş ihtiyaçlarınıza en hızlı ve uygun koşullarda adapte olabilecek ERP sistemini ve size yıllarca yakın destek sağlayabilecek güvenilir bir ERP sağlayıcısını seçmelisiniz.

Önce ihtiyaçlarınızı belirlemeli, değerlendirme yönteminizi oluşturmalı, değerlendirme komitenizi kurmalı, seçim için zamansal bir hedef belirlemeli (örn. satın alımı 2 ay içerisinde tamamlamak.), demolar izlemeli, ERP sistemlerinin mevcut iş süreçlerinizi ne kadar karşıladığını kıyaslamalı, teklifleri değerlendirmeli ve iyi bir sözleşme imzalamalısınız.

ERP sağlayıcılarının inşaat sektöründe faaliyet gösteren müşterileriyle görüşmeli, onların tecrübelerini dinlemelisiniz.

Doğru seçimi yapabilmek için üzerinde en çok durmanız gereken konuların başında sektörünüzün ve şirketinizin özgün ihtiyaçlarını hangi ERP sisteminin ne kadar karşıladığını tespit etmek gelir.

Piyasada çok sayıda ERP sistemi bile olsa, şirketinizin faaliyet gösterdiği sektörde uzmanlaşmış ERP sistemlerinin sayısı çok çok kısıtlıdır.

İnşaat ERP Sık Sorulan Sorular - Cover

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*