İşlerinizi yürütmek için ERP yazılımına yatırım yapmanız gerektiğine inanıyorsunuz. Ancak patronlar bu duruma nasıl bakarlar diye düşünüyorsanız, fazla endişelenmenize gerek yok. Çünkü hiçbir yönetim kurulu kendilerine para kazandıracak işleri değerlendirmekten çekinmez.

Önemli olan, yönetim kurulunuza ERP yatırımının değerini açık bir şekilde anlatabilmeniz. İşleyişinizle ilgili yaşadığınız sıkıntıları somut bir şekilde anlatın. Unutmayın, bu yaşadığınız sıkıntıları bir şikayet gibi değil, bir iyileştirme çabası olarak ifadelendirmelisiniz. ERP sistemi olmamasının getirdiği somut maddi kayıplardan örnekler verin. Son projelerde ne kayıplar olduğunu, bunların zamanında tespit edilememesinin nedenlerini profesyonel bir şekilde aktarın. Daha sonra bu tür durumları gerek Türkiye’de gerek dünyada başka inşaat şirketlerinin nasıl aştıklarından bahsedin. Eğer daha önce çalıştığınız inşaat şirketinde ERP sistemi kullanılıyorduysanız, buradan örnekler verin. ERP sistemine geçişin ne kadarlık bir kaybı önleyebileceğini, nerelerden tasarruf ettirebileceğini ve süreçlerinizi nasıl hızlandıracağını somut örneklerle anlatın.

Yönetim kurulunuz ERP yatırımı yapmanın akıllı bir iş olduğuna inansa bile çalışanların ERP yazılımı kullanımına ayak uyduramayabileceklerinden ve yatırımın boşa gideceğinden endişe edebilir. Bu konudaki endişelerini önemseyin ve hassasiyetle yaklaşın. Sistemin başarılı bir şekilde devreye alınabilmesi ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için düşündüğünüz yöntemleri ve alınabilecek tedbirleri izah edin. Eğer yatırımlarının boşa gitmeyeceğine inanırlarsa, yatırım yapmaktan çekinmeyeceklerdir.

İnşaat ERP Sık Sorulan Sorular - Cover

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*