e-MOR ERP sistemi proje maliyetlerinizi takip etmenize çok yardımcı olacak

Eğer aynı anda birden fazla sayıda projeyi yürüyorsanız, üstüne üstlük projeleriniz farklı coğrafyalardaysa, projelerinizin bütçelerini ve maliyetlerini takip etmeniz için iyi bir ERP sistemi kullanmanız şart.

e-MOR ekibi olarak 13 yıldır büyük ve orta ölçekli inşaat şirketlerine farklı coğrafyalarda ERP yazılımı desteği veriyoruz.

İnşaat şirketlerinin farklı coğrafyalarda yürüttükleri projelerinin maliyetlerini detaylı ve konsolide bir şekilde takip etmeye çalışırken yaşadıkları zorlukları biliyoruz.

e-MOR ERP sistemini kullanarak projelerinizin maliyetlerini aktivite, kaynak bazında detaylı takip edebilir, konsolide bir şekilde proje portföyünüzün maliyetlerini de izleyebilirsiniz.

inşaat erp sistemi

e-MOR ERP sistemiyle malzeme maliyet takibi

e-MOR ERP sistemi içerisinde çok sayıda inşaata özgü süreç barındırmaktadır. Projelerinizin aktivitelerinde kullanacağınız malzemelerin maliyetlerini bütçelendirip detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Malzeme kaynağını ne kadar birim fiyata aldınız, ne zaman kimden aldınız, önceki projelerinizde ne kadar birim fiyata mal etmiştiniz görebilirsiniz.

Hangi aktivitede hangi malzemeden ne kadar planlamıştınız, ne kadara mal oldu gibi sorguları yapabilirsiniz. Depolarınızda duran malzemelerin maliyetlerini de kolayca görebilirsiniz.

e-MOR ERP sistemiyle taşeron maliyet takibi

Taşeronlarınızdan aldığınız malzeme, işçilik gibi hizmetlerin maliyetlerini de detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. e-MOR ERP sistemi içerisinde detaylı bir taşeron maliyet yönetimi uygulaması barındırmaktadır. Taşeron maliyetlerini taşerona verdiğiniz kalemlerin bütçeleriyle kıyaslayabilirsiniz. Taşeron maliyetlerini oluşturan hakedişleriniz sistemden otomatik olarak hesaplanmaktadır. Taşeron sözleşmelerinden ve sahadaki imalatlardan hareketle, ilgili kesintileri ve yansıtmaları otomatik olarak yaparak maliyetleri hesaplayan e-MOR, taşeron maliyetlerinizi takip etmenizi kolaylaştıracak.

e-MOR ERP sistemiyle personel maliyet takibi

Personelinizin – ister beyaz yaka olsun ister mavi yaka – maliyetlerini de e-MOR ERP sistemi sayesinde kolayca takip edebilirsiniz. Bir projede hangi aktivite hangi personel ne kadar iş yaptı takip edebilir, aktiviteye yansıyan personel maliyetlerini de görebilirsiniz. Ayrıca, beyaz yaka personelinizin maliyetlerini de eğer isterseniz, belirlediğiniz dağıtım katsayı anahtarını kullanarak proje aktivitelerinize dağıtabilirsiniz.

e-MOR ERP sistemiyle makina-ekipman maliyet takibi

Eğer projelerinizde makina-ekipman varlıkları kullanıyorsanız, bu varlıklarınızın da maliyetlerini aktivite bazında takip etmelisiniz. Hangi aktivitede hangi iş makinasını ne kadar kullandınız takip edebilir, o aktiviteye makina maliyetlerini yansıtabilirsiniz. Bakım, onarım, yakıt, amortisman gibi giderlerinizi proje aktivitelerinize sağlıklı bir şekilde yansıtabilirsiniz.

e-MOR ERP sistemiyle genel gider takibi

e-MOR ERP sistemi sayesinde direkt giderlerinizi takip edebildiğiniz gibi, endirekt giderlerinizi de detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

e-MOR sayesinde aktivite bazında planlanan bütçe – gerçekleşen maliyet kıyaslamasını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayede projelerinizin maliyetlerini yakından takip edebilir, gereksiz maliyetlerin önüne geçebilir, karınızı artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*