Proje Yönetim Programları

Proje Planlarınızı Yönetin

İnşaat projelerinizde yakaladığınız karı artırmak istiyorsanız, iyi bir proje planlama süreci yürütmeniz şart. Planlamayı az mı detaylı yapacaksınız, çok mu detaylı tutacaksınız, orası size kalmış. e-MOR İnşaat ERP sistemi ister çok detaylı, isterseniz az detaylı olan proje planlarınızı başarıyla oluşturup yönetmeniz için güçlü bir platform sunar. Üstelik, proje planlarınızı MS Project veya Primavera planlama araçlarında geliştirebilir, hazır entegrasyon sayesinde planlarınızı otomatik bir şekilde e-MOR ERP sistemine çekebilirsiniz.

Bütçelerinizi, Aktivitelerinizi ve Kaynaklarınızı Yönetin

Projelerinizde gerçekleştireceğiniz aktiviteleri, bu aktivitelerin bütçelerini ve aktivitelerde kullanılacak kaynakları planlayabilirsiniz. e-MOR ERP sistemi bütçe, aktivite ve kaynak yönetimi ile ilgili size çok sayıda imkanlar sunar.

Bütçelerinizi Kontrol Altında Tutun

Bütçelerinizi oluşturduktan sonra bütçelerinizi kontrol altında tutabilmeniz için mekanizmalar kurabilirsiniz. Örneğin, belirli bir bütçeniz var ve bu bütçede kullanacağınız kaynakların satın alınmasını talep ediyorsunuz. e-MOR ERP sistemi talep esnasında ilgili bütçe kontrollerini gerçekleştirerek talebin bütçeye uygun olup olmadığını sorgular. Bütçe aşımı ise gerçekleşecek ise bütçelerinizin revizyonunu oluşturmanız konusunda sizi uyaracaktır.

Gerçekleşen Maliyetleri ve İmalatları Takip Edin

e-MOR sayesinde proje aktivitelerinizin gerçekleşen maliyetlerini ve gerçekleşen imalatları yakından takip edebilirsiniz. Maliyetleriniz aktivite bazlı olarak satınalma siparişinden veya malzeme kullanım fişlerinden (depo çıkışları), taşeron hakedişlerinden, personel giderlerinden, makina ekipman giderlerinden ve genel giderler gibi tüm ilgili gider kalemlerinizden otomatik hesaplanır. İmalatlarınızı da e-MOR’daki saha ilerleme fişlerini kullanarak takip edebilirsiniz.

Zamanında Müdahaleler Yaparak Projelerinizi Rayında Tutun

Projelerinizin rayından çıkmaması için iyi bir takip ve kontrol sistemine ihtiyacınız var. e-MOR ERP sistemi tam da bu konuda size aradığınız çözümü sunuyor. Projelerinizin gidişatını takip edebilir, detaylı raporların inceleyebilirsiniz. Süreçlerin izlenebilirliği sayesinde bir maliyetin geçmişini sorgulayabilirsiniz. Örneğin, bir ödeme talebini oluşturan faturanın depo girişini, depo girişinin siparişini, siparişin tekliflerini, teklifin toplandığı satın alma talebini bir zincir halinde sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, gereksiz malzeme satın alınmasının önüne geçmenize yardımcı uygulamalardan, gereksiz ödemelerin önüne geçmenize yardımcı uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Planlanan-Gerçekleşen Takibi Yapın

Projelerinizin plananan-gerçekleşen takibini detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz. e-MOR ERP sisteminde aktivite ve kaynak bazında planlanan bütçe, gerçekleşen maliyet takibini yapabilirsiniz. Bütçe revizyonlarınızı da takip edebilirsiniz.

Proje Yönetimi Raporları ve Proje Takip Panoları (Dashboard)

Projelerinizi çeşitli proje yönetim raporları aracılığıyla gerek detaylı (tek tek proje bazında), gerekse konsolide (proje portföyü bazında) takip edebilirsiniz. e-MOR’un bütçe, kaynak, maliyet, ilerleme, aktivite, nakit akışı gibi alanlarda sunduğu raporlara tek bir tuşla erişmenin konforunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca, proje takip panoları oluşturarak önemli proje verilerinizi tablolar ve grafikler halinde tabletlerinizden görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*